Najnowsze telefony w bazie
Rafipoled L21 Samsung Galaxy Premier i9260 GNet G809 TV GNet G805
Nasz test słuchawki:
Plantronics Pro
Plantronics Voyager PRO
 
poniedziałek 17 marca 2008 - 11:15:34

Polkomtel, operator sieci Plus i Sami Swoi, jako pierwszy na świecie wprowadza mobilną wersję wyszukiwarki - Google Search Appliance.

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu znalezienie potrzebnej informacji na portalu wap.plus.pl staje się jeszcze prostsze i szybsze. Użytkownicy telefonów w sieci Plus zyskają jednocześnie stały dostęp do doskonałego mechanizmu wyszukującego, z którego mogą korzystać w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Unikalną zaletą mobilnej wersji wyszukiwarki na portalu Plus.pl jest to, że wyniki wyszukiwania są prezentowane dla konkretnego modelu telefonu użytkownika. Oznacza to, że wyświetlane wyniki będą nie tylko dostosowywać się do wyświetlacza konkretnego telefonu, ale także będą pojawiać się wyłącznie takie informacje, które są odpowiednie dla danego modelu telefonu. Nie będzie im towarzyszyć wyświetlanie reklam, które zwykle są obecne w wersji publicznej wyszukiwarki Google.com.

Proces wyszukiwania informacji na portalu mobilnym przebiega analogicznie jak na stronach www w komputerze. Aby wyszukać informację, wystarczy wejść na stronę wap.plus.pl w swoim telefonie, wpisać poszukiwane słowo lub frazę w oknie wyszukiwarki, która znajduje się w dolnej części ekranu, i nacisnąć przycisk „Szukaj”. W wynikach wyszukiwania podane zostaną najbardziej trafne wyniki.

Przykład 1:
W okno wyszukiwarki wpisujemy słowo „Tapeta”. W wynikach wyszukiwania pokażą się linki do wszystkich tapet, jakie znajdują się na portalu Plus.pl, które zostały przygotowane dla danego modelu telefonu, oraz inne informacje związane z tapetami.
Jeśli w wyszukiwarce wpiszemy frazę „Tapety Wielkanoc”, w wynikach wyszukiwania pojawią się tapety związane z Wielkanocą oraz inne najbardziej trafne informacje dotyczące tapet.

Przykład 2:
Poszukujemy informacji o wydarzeniach w Sejmie. Wpisujemy w oknie słowo „Sejm”, naciskamy przycisk „Szukaj” i w wynikach wyszukiwania otrzymujemy linki do wszystkich informacji na portalu, w których jest mowa o Sejmie.

Mobilny portal Plus.pl przeszukuje wyłącznie zawartość portalu sieci Plus. Dzięki temu przeglądanie wyników wyszukiwań dla Klientów Plusa nie wiąże się z żadnymi opłatami. Do końca marca br trwa bowiem promocja, w ramach której przeglądanie stron na portalu wap.plus.pl jest bezpłatne. Niepobierane są także opłaty za transmisję danych, potrzebną np. do pobrania tapety, gry lub filmu. Promocja dostępna jest dla wszystkich użytkowników Plusa, MixPlusa, Simplusa i Samych Swoich.

Plus.pl to portal rozrywkowo-informacyjny przygotowany z myślą o osobach, dla których ważny jest stały dostęp do bieżących informacji z różnych dziedzin, oraz dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Aby korzystać z portalu Plus.pl, nie trzeba uruchamiać żadnej dodatkowej usługi. Na portal Plus.pl w telefonie komórkowym można wejść:

wysyłając pustą, bezpłatną wiadomość SMS na numer 6565; w SMS-ie zwrotnym prześlemy link do naszego portalu,
w telefonach Nokia w sieci Plus wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk „0” na klawiaturze telefonu,
w innych modelach telefonów należy w menu aparatu kliknąć na ikonę kuli ziemskiej lub inną podpisaną „Internet” lub „Usługi internetowe” , a następnie wpisać lub wybrać z listy adres wap.plus.pl.
Portal Plus.pl składa się z kilku sekcji, w których każdy może znaleźć coś interesującego:

-Wiadomości
-Rozrywka
-Gospodarka
-Sport
-Edukacja.
Każda z sekcji jest na bieżąco aktualizowana dzięki porozumieniom zawartym z partnerami. Np. sekcja Wiadomości zasilana jest informacjami z ostatniej chwili przygotowywanymi przez PAP i „Rzeczpospolitą”, a sekcja Sport – przez „Przegląd Sportowy”.

Wszystkie informacje dostępne na Plus.pl zostały przygotowane tak, aby dopasowywały się do ekranu telefonu. Dzięki temu zarówno nawigacja, jak i przeglądanie informacji jest proste i wygodne.

Na Plus.pl można znaleźć między innymi:

Wiadomości z kraju, Wiadomości ze świata, Pogodę, Informacje sportowe, Wiadomości gospodarcze, Notowania giełdowe, Kursy walut, Depesze PAP, Wyniki Lotto, Biorytmy, Humor, Aforyzmy, Horoskop, Program TV, Ośrodek filmowy, FunScan, Xyber Mech, Rozkład jazdy, MegaMuzę, Pliki wideo, Kulinaria, Pocztę Plusnet, Gry Java, Ściągi, pomoce naukowe i wiele innych.

Więcej informacji o ofercie sieci Plus na stronach www.plus.pl


źródło: telix


Operator - Plus GSM, Simplus, Sami SwoiOPERATORZY POPULARNE KATEGORIE

KONTAKT
REKLAMA
WSPÓŁPRACA
2005-2012 VOXIM.PL